پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۷

قاسمی،

خبرنگاران، قلب تپنده جامعه هستند

قاسمی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین ضمن تبریک این روز ، به مناسبت فرارسیدن بزرگداشت مقام خبرنگار گفت: خبرنگاران قلب تپنده هر جامعه ای هستند که همه ی افراد به قلم توانمند آن ها نیاز دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین، داریوش قاسمی مدیرعامل این سازمان  با اشاره به اهمیت خبر و اطلاع رسانی در هر جامعه ای تصریح کرد: هر جامعه ای نیازمند اطلاع رسانی و کسب اخبار روز دنیا است تا بتوانند زندگی و جامعه خود را مدیریت کنند. این موضوع بیانگر اهمیت جایگاه خبرنگاران در جامعه است.

وی ادامه داد: کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد. لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.

این مسئول بیان کرد: در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسیدند. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کردند که به درستی منزلت و شأن خبرنگاران را نشان می دهد و موجب بزرگداشت یاد و خاطره این شهیدان می شود.

قاسمی همچنین از خبرنگاران فعال در عرصه رسانه درخواست کرد تا صداقت و صحت را در قلم خود جاری کنند تا شهروندان بتوانند با اطمینان خاطر از اخبار جامعه خود مطلع شوند. تعهد و صداقت دو اصل مهم در عرصه رسانه است که باید از سوی خبرنگاران حفظ و رعایت شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین افزود: اگرچه هر شخصی برای حفظ نظام جمهوریت و حکومت اسلامی می تواند یک خبرنگار برای جامعه خود باشد؛ اما ذوق و استعداد، حق طلبی، سرعت و دقت از ویژگی های بارز خبرنگاران است که بدون در نظر گرفتن منافع شخصی برای انعکاس اخبار به شهروندان از آن ها بهره می گیرند.

این مسئول در پایان این روز را به خبرنگاران استان که برای اطلاع رسانی تلاش می کنند تبریک گفت و از آن ها به عنوان قلب تپنده جوامع بشریت یاد کرد.

 

تصاویر مرتبط