سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۹

قاسمی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین خبر داد‌‌‌؛

اجرای نورپردازی درختان بلوار مدرس

قاسمی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین از نورپردازی درختان بلوار مدرس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زيباسازي شهرداری قزوین‌‌‌‌؛ قاسمی گفت : فاز اول پروژه نورپردازی درختان بلوار مدرس به پایان رسیده است.

وی بیان کرد : این پروژه در ٢ فاز و از حدفاصل میدان نصر تا سه راه عدل پیش بینی شده است که در فاز اول درختان رفیوژ میانی بلوار از چهارراه محمدرسول ا... تا سه راه عدل نورپردازی شده است.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات بکار رفته در این پروژه شامل 250 عدد پروژکتور دفنی 24 وات و 61 پروژکتور 48 وات از نوع LED است، گفت : نورپردازی این درختان با توجه به تنوع پوشش گیاهی این مسیر به لحاظ نوع درخت و همچنین فرم و ابعاد متفاوت درختان، انتخاب و جانمایی شده است.

وی همچنین گفت: در این پروژه از ترکیب نورهای رنگی سبز و بنفش با هدف توازن رنگ های گرم و سرد استفاده شده است.

این مسوول ادامه داد: رنگ سبز یکی از پرکاربردین رنگ ها در طبیعت و قابل رویت ترین نور در بین نورهای مرئی است و یکی از رنگ هایی است که می تواند به خوبی و به وفور در نورپردازی استفاده شود.

وی اضافه کرد : این رنگ با رنگ های دیگر به خوبی ترکیب می شود و ترکیب های متفاوتی را ایجاد می کند و نور سبز اثری آرامش بخش دارد، در صورتی که مثل رنگ آبی باعث القاء حس سرما نمی شود.

وی گفت : نور بنفش نیز علاوه بر داشتن اثرات آرامش بخش نور آبی، دارای اثرات انرژی زایی و گرمایی رنگ قرمز به صورت تعدیل شده نیز هست. 

قاسمی در ادامه گفت : با توجه به اهمیت فضای سبز و برای جلوگیری از ایجاد اختلال در ساعت درونی گیاهان و یا اختلال در رشد آنها، برای این پروژه پیش بینی زمانبندی شده است که با استفاده از تایمرهای نجومی و محدود کردن ساعات استفاده، مدیریت می شود.

وی بیان کرد : اين پروژه با هدف ارتقاي كيفيت و ايجاد جذابيت بصري در منظر شهري شبانه با ايجاد تمركز و تاكيد روي پوشش گیاهی این محور صورت مي‌گيرد و نورپردازي درختان، همچنين علاوه بر احيا و زنده نگه‌داشتن فضاي شهري باعث تفاوت در منظر روز و شب شده و تاثير بسزايي در ايجاد هنرشهري در شب دارد.

مدیر عامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين در پایان از همه شهروندان  دعوت مي‌کند تا با حفظ تجهيزات نصب شده، ياريگر اين سازمان در نيل به اين اهداف باشند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط