سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۹

قاسمی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین:

المان دوچرخه‌سواری در میدان جانبازان نصب شد

قاسمی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین از نصب المان دوچرخه‌سواری در میدان جانبازان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین‌؛ قاسمی گفت: المان دوچرخه‌سواری در ضلع شرقی میدان جانبازان (بلوار مطهری) نصب شده است.

قاسمی افزود: اين المان به سفارش معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و کمیته تخصصی دوچرخه و با بهره گیری از نشانه این کمیته، در سازمان زیباسازی طراحی شده و پس از اخذ تاییدیه و انجام محاسبات فنی نصب شده است

وی بیان کرد : این المان به طول ۷/۵متر و ارتفاع 5/5 متر و از جنس فلز آهن ساخته و با رنگ اپوکسی پوشش داده شده است.

این مسوول اضافه کرد : همچنین طرح نورپردازی المان و اجرای شعار روی پایه به صورت حروف برجسته نوری با هدف دید و منظر مطلوب در شب نیز در حال اجراست.

قاسمی گفت: نمادها و نشانه های شهری وسیله ای بالقوه برای رساندن معنا هستند و درک این نشانه ها و ایجاد هویت سازمانی در آن‌ها به وسیله تکرار در تابلوهای نصب شده در مسیرهای دوچرخه و...، موجب ماندگاری این معنا در ذهن مخاطبین می شود.

قاسمی ادامه داد : هدف نهایی از ساخت این المان را ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده بیشتر از دوچرخه در فضای شهر، با تاکید بر نشانه و شعار (قزوین شهر دوستدار دوچرخه) می باشد.

قاسمی گفت : سعي سازمان بر اين بوده كه در ساخت و رنگ آمیزی المان از مواد و مصالحی استفاده شود که بالاترین کیفیت را داشته باشند و بعد از چند صباحی از بین ‌نروند و موادی که در مقابل شرایط جوی و نیز کنجکاوی‌های برخی شهروندان دوام و ماندگاری قابل توجهی داشته باشند.

وی بیان کرد :با اين حال ارتباط صحيح شهروندان و عدم آسيب‌رساني به آن تاثير بسزايي در ماندگاري اين المان خواهد داشت.

تصاویر مرتبط